ŽIVLJENJE GLASBENIKA V HARMONIJI
Kako pogosto si vzamemo čas, da premislimo o občutku harmonije in ravnovesja v svojem življenju? Življenje glasbenika je tako nepredvidljivo in pestro, da le redko pomislimo, da takšna pestrost ni vedno dobrodejna za harmoničnost življenja. Pogosto zatopljeni v skrbi glede prihodnih obveznosti živimo na »avtopilotu«, ki nam v resnici usmerja življenje, v rutini vaje in nastopov, ki onemogočajo polno doživljanje lepoto glasbenega ustvarjanja in nastopov. Kako bi bilo, če bi se kar naenkrat prebudili in preklopili iz avtomatskega pilota v polno doživljanje glasbe in strastno muziciranje? Pri tem nam lahko v veliki meri pomagajo tehnike čuječnosti.
Seveda nam življenje ne bo prizanašalo z izzivi, še posebej poklicnimi z nastopi, tekmovanji, avdicijami, učenci Kako pa se z njimi uspešno spoprijemati? Spoznali bomo načine, kako pridobiti in ohranjati osebnostno čvrstost in se konstruktivno spoprijemati z vsakodnevnimi obremenitvami, ki jih v življenju glasbenika ni malo.
Se pa tudi v najboljših prizadevanjih ne bo zgodilo, da se bomo odločali vedno pravilno in najbolje. Kako se soočati z dvomom vase in krivdo, v kolikor se odločitve ne bodo izkazale kot pravilne? Znamo v takšnih primerih biti sočutni do samega sebe? Glasbeniki smo še posebej izredno kritični, še posebej do samega sebe. Pogledali si bomo tudi, kako vzpostaviti sočuten odnos do sebe.
Na delavnici bomo:
- Spoznali, kako harmonično usklajujemo različna področja našega življenja v pestrem življenju glasbenika
- Krepili zavedanje, kdaj delujemo na avtopilotu in kako ponovno v polnosti začutiti in doživljati lepoto glasbenega ustvarjanja s polno osredotočenostjo.
- Krepili odpornost proti stresnim okoliščinam s tehnikami, ki spodbujajo osebnostno čvrstost
- Postajali sočutni do sebe tudi, ko delamo napake, tako glasbene kot »življenjske«.
- Spoznavali veščine nenasilne komunikacije, tako do samega sebe kot do drugih
Koristi delavnice:
- Vzpostavljanje harmonije med različnimi področji našega življenja
- Ozaveščanje življenja na avtomatskem pilotu in preklop na polno doživeto življenje glasbenika s pozornostjo na vsakem trenutku.
- Učinkovitejše obvladovanje stresa, ki ga prinaša življenje glasbenika
- Prijaznejša in sočutnejša komunikacija, predvsem do samega sebe
Delavnica bo potekala v soboto, 8. 6. 2024 od 16.00 – 19.00 v prostorih Japan Piano Centra (Cesta Ljubljanske brigade 255, 1000 Ljubljana
IZVAJALEC DELAVNICE
Delavnico bom vodil asist. Aleš Pogačnik, univ. dipl. psiholog in NLP coach. S psihično pripravo glasbenikov se ukvarjam že skoraj 10 let, veščine psihične priprave na nastopanje pa že vrsto let poučujem tudi študente Akademije za glasbo v Ljubljani.
PRIJAVE
Prijavite se lahko na:
email: alespogacnik@gmail.com
Prispevek za udeležbo: 50€ + DDV
Izkušnje udeležencev delavnic
»Aleševa delavnica o psihološki pripravi na nastop mi je bila zelo všeč. Zasnovana je bila zelo praktično in interaktivno, vanjo smo bili aktivno vključeni prav vsi udeleženci, zato se nam je pridobljeno znanje še toliko bolj vtisnilo v spomin. Tudi vzdušje na delavnici je bilo izredno sproščeno in sprejemajoče, po končanem srečanju pa sem se počutila tako umirjeno in sproščeno, kot že dolgo ne. Nad delavnico sem bila zelo navdušena in že komaj čakam naslednjo!«
Neža Bernik
»Delavnica pod mentorstvom Aleša Pogačnika je bila izredno zanimiva, prijetna, sproščujoča in z veliko humorja. Še vedno prakticiram vaje, ki nam jih predstavil Aleš in mi zelo pomagajo. Z veseljem bi se še kdaj udeležila delavnice pod njegovim vodstvom.«
Nina Kodrič
»Aleš povsem vsakdanje vsebine predstavi drugače, inovativno. Abstraktnih pojmov se loti na konkreten način, pojasni jih razumljivo, zbrano in simpatično. Iz njegove razlage je razvidno, da glasbo ne živi le teoretično, a tudi praktično, saj v pojasnila vpleta svoje dejanske izkušnje. Njegovo vodenje je toplo in vključujoče. K celotni izvedbi pa prispeva tudi njegovo znanje s področja psihologije in svetovanja. Prijetna izkušnja, hvala. :)«
Urška Bančič
Delavnica mi je bila všeč, na njej sem spoznala več odličnih tehnik; najbolj so se mi vtisnile v spomin vaje za boljšo koncentracijo in za premagovanje treme, katerih vpliv mi bo zagotovo koristil pri boljšem fokusu na odru. Menim, da je psihološka priprava na nastop obvezna, če se želiš na odru dobro počutiti. :))
Klara Kramar